פרטי האירוע

הסקסופוניסט לני סנדרסקי חי בתנועה מתמדת בין מדינות, צלילים ותרבויות. הוא נולד לפני 37 שנה ברוסיה, כאשר עירו סנט פטרבורג עוד נקראה לנינגרד. בראשית שנות האלפייים התגורר בדנמרק, לאחר מכן חזר לרוסיה ולבסוף הגיע לישראל. לנגינה על הסקסופון הגיע בדרך ייחודית ויהודית למדי, בגיל 11, לאחר ששר כמה שנים במקהלת הילדים של בית הכנסת, ואבא של ילד מהמקהלה שהיה מורה לסקסופון לקח אותו ללמוד את הכלי.

היום הוא מלחין יצירתי, מפיק ואמן מופיע, ואת הלחנים שלו מבצעים מוזיקאי ג'אז בינלאומיים כמו רנדי ברקר, ג'ו לוק, טוני רומנו, סלאבה גנלין, כרמן סוזה, תיאו פסקואל, ועמוס הופמן. הוא הוציא תשעה דיסקים במגוון ארצות ושיתופי פעולה והם מבטאים את המפגש המשולש בקריירה שלו, בצומת בין אירופה, אמריקה וישראל. בניו יורק הוא עבד עם רנדי ברקר וג'ו לוק, בישראל הקליט אימפרוביזציות חופשיות עם סלאבה גנלין, ועם הגיטריסט האמריקאי טוני רומנו ניגן הרבה ברוסיה ובישראל והרביעייה שלהם הקליטה שני אלבומים בניו יורק. עוד עבד עם ארנסטו סימסון, קלייב דאגלאס, ענת פורט, אנדריי קונדקוב, גרגורי ריבקין, הביג בנד של גורי אגמון ועמיקם קימלמן ורבים אחרים, וגם הלחין מוזיקה לתיאטרון ולקולנוע.

לשבלול מגיע סנדרסקי עם פרויקט חמישיית המיתרים, השילוב של נגני כלי מיתר קלאסיים עם סקסופון וג'אז יוצר דרך מפורשת וברורה המחברת את הג'אז הקלאסי אל הרגישות של מוזיקה קאמרית קלאסית וגם אל מקצבי הריקוד של מוזיקת המזרח התיכון. סנדרסקי ניגן הרבה עם נגנים קלאסיים, עד שהגיע לאיזון הנכון, ומצא את הרכב המתאים בשלמות ללחני הג'אז שלו. עם חמישיית המיתרים הדמיון חסר הגבולות והאלתור מצליחים לפרוח והמוזיקה נעה בין מגוון צבעים, מפולק מזרח תיכוני וכליזמר עד ג'אז מודרני ורוק. "אני חושב שמוזיקה היא מתנה", אומר סנדרסקי, "ואני עוקב אחרי ההשראה ומנגן את המוזיקה כפי שאני מרגיש  אותה".

 בהופעה ההרכב יבצע את המוזיקה של  דייב ברובק " Take Five","Blue Rondo a la Turk", ג'ורג' גרשווין "I got Rhythm", דיוק אלינגטון ״In A Sentimental Mood" וגם ומוזיקה מקורית.

לני סנדרסקי- סקסופון אלט וסופרן, חליל צד , אדי רזניק, אנה דולוב - כינור אורי רון - צ'לו מרטה סיקורה - ויולה טל גמליאלי - קונטרבס

צילום: tanya magnani

צפה בסרטון

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים