תמונת מופע: תום אורן קווינטט

תום אורן קווינטט

שבלול
יום רביעי, 28 פברואר 2024 בשעה 20:30
משך: שעה ו-15 דקות
פתיחת דלתות בשעה 19:00
מחיר 110 ₪

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

פרטי האירוע

 תום אורן (29) פסנתרן, מלחין ומעבד, כישרון ענק עטור פרסים חשובים, חי ויוצר עכשיו בניו יורק אבל אנחנו ברי מזל לארחו לרזידנסי נדיר בן שלושה ימים במסגרת ביקור מולדת קצר.  תום ינגן שלוש הופעות שונות – בטריו, קווינטט וסולו, שיחשפו אותו מזויות שונות ויגלו צדדים שונים ביצירתו. בהופעות הטריו והקווינטט, יופיע תום יחד עם מוסיקאים מופלאים, מבכירי מוסיקאי הג׳אז הישראליים: גלעד אברו, דניאל דור, יובל כהן ויונתן וולצ׳וק. כדאי להגיע לכל שלוש ההופעות, לא יהיה רגע דל ואין ספק שייצאו ניצוצות.

מופע שני זה מיוחד לרזידנסי – תום אורן בחמישייה.  עם התרחבות הטריו לקווינטט נוצרת פלטת צבעים חדשה! המופע יציג ביצועי בכורה של יצירות מקוריות חדשות מאת תום, שנכתבו במיוחד להרכב זה. הקטעים נכתבו בהשראת מגוון רחב של מקורות, בין השאר ספרות ופולקלור... תום ישתף את הקהל בסיפורים מאחורי המוסיקה ויספק לו הצצה לתהליך היצירתי.

תום אורן  - פסנתר,  גלעד אברו - קונטרבס, דניאל דור - תופים, יובל כהן - סקסופון סופרן,  יונתן וולצ'וק - טרומבון

צילום: רז ישראלי

 

--------

תום אורן , פסנתרן, מלחין ומעבד, כישרון ענק עטור פרסים חשובים ורק בן 28, חי ויוצר עכשיו בניו יורק אבל אנחנו ברי מזל לארחו לרזידנסי נדיר בן שלושה ימים במסגרת ביקור מולדת קצר.  תום ינגן שלוש הופעות שונות – בטריו, קווינטט וסולו, שיחשפו אותו מזויות שונות ויגלו צדדים שונים ביצירתו המתפתחת. כדאי יהיה להגיע לכל שלוש ההופעות, לא יהיה רגע דל ואין ספק שייצאו ניצוצות.

תום אורן הוא הוא זוכה המקום הראשון בתחרות הבינלאומית היוקרתית של המכון לג'אז ע"ש ת'לוניוס מונק בשנת 2018 (כיום ע"ש הרבי הנקוק). לאחרונה, הלחין, עיבד וביצע את המוסיקה לסרטו של אבי נשר "תמונת הנצחון", אשר זיכה אותו במועמדות לפרס אופיר בקטגוריית המוסיקה המקורית.

תום נולד בתל אביב, והחל באופן רשמי את לימודי הפסנתר בגיל שש. כשהיה בן שמונה-עשרה, סיים בהצטיינות יתרה את לימודיו במחלקה הקלאסית של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, כמו גם במחלקת הג'אז של התיכון הארצי לאמנויות ע"ש תלמה ילין. תום שירת בצה"ל כמוסיקאי מצטיין בלהקת חיל האוויר, ובמקביל המשיך להתפתח אקדמית במסלול למבצעי ג'אז מצטיינים של ביה"ס רימון - ה-Jazz Institute. לאחר שסיים את שירותו הצבאי ואת לימודיו ברימון, זכה תום במלגה מלאה ללימודים ב-Berklee College of Music. בדצמבר 2019, סיים תום את לימודי התואר הראשון בברקלי בהצטיינות יתרה.

הישגיו של תום כוללים זכייה במקום הראשון בתחרות "נגן הג'אז" של רימון, ובמספר מלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. כפסנתרן, מעבד ומלחין, הוא הופיע והקליט עם מוזיקאי ג'אז ישראלים מובילים רבים. ב-2016, הצטרף כחבר קבוע לרביעייה של הסקסופוניסט הישראלי הבינ"ל אלי דג'יברי.

תום הופיע על במות נחשבות רבות בארץ ובעולם, כולל מופע פסנתר סולו בפסטיבל ניופורט המיתולוגי.

באוקטובר 2020, יצא לאור אלבום הבכורה של תום, Dorly's Song, בהפצת הלייבל ההיסטורי היוקרתי Concord Jazz. האלבום כולל עשרה עיבודי ג'אז מקוריים מאת תום ללחנים פרי עטה של אמו, המוסיקאית דורלי אורן חזון, שעבדה בין השאר עם אבי נשר, נסים אלוני, אריק לביא והגשש החיוור.

מערכת למכירת כרטיסים