תמונת מופע: שירי קול פורטר - חמישיית עמית פרידמן

שירי קול פורטר - חמישיית עמית פרידמן

שבלול
שלישי, 21 דצמבר 2021 בשעה 20:30
משך 1 שעות ו-15 דקות
פתיחת דלתות בשעה 19:00
מחיר 100 ₪

פרטי האירוע

מופע המחווה לשירי קול פורטר האלמותיים שהופק במיוחד לפסטיבל יפו האחרון וזכה שם לשלל תשבוחות מגיע לשבלול. עמית פרידמן כתב עיבודים יפהפיים וחמישיית נגנים תותחים יבצעו את הקלסיקות האהובות והמוכרות של פורטר וביניהן -

 Night and day, Love for sale, Every time you say goodbye, What is this thing called love, I've Got You Under My Skin

פורטר מוגדר בפי רבים כאחד מה Song writer (מלחין ופזמונאי) הראשונים והדגולים בהיסטוריה מאחר שנהג לחבר הן את הלחנים והן את המילים של שיריו.

במהלך הקריירה שלו חיבר מאות שירים, אם למחזות זמר, אם לסרטים ואם לזמרים ידועים. שיריו, שהפכו כולם ללהיטים גדולים, מבוצעים עד היום באין ספור גרסאות על ידי אמני ג'אז, אמני פופ ורוק ומוזיקאים קלאסיים. קול פורטר הוא מייצגו של פס הקול האמריקאי לאורך המאה 20. למרות שבדרך כלל החיבור בין שיר למבצע הוא זה שגורם לו להצליח, ניתן לומר ששיריו של קול פורטר הם ש'עשו' את האמנים הגדולים שביצעו אותם והם אלה שחבים את הצלחתם לשיריו. 

שיריו, חוצי גבולות ומעבר לזמן, בוצעו ומבוצעים עלי ידי קשת מפוארת של אמנים, החל מאלה פיצג'ראלד דרך, קליף רצ'ארד, רוד סטויוארט, צ'אט בייקר, דיאן קרול, ג'ון קולטריין, אני לנוקס, ננה מושקורי, סימפלי רד ועד ליידי גאגא. קול פורטר ניחן ביכולת מופלאה ליצור מנגינות ומילים ששיקפו והשלימו זה את זה לכדי מקשה אחת שנגעה בטעמם של קהלים מגוונים מבלי שיתפשר על אמירתו האמנותית, כשכל זה מעוגן בטעם מוזיקלי משובח, ידע רחב ברזי ההלחנה, ההרמוניה והתזמור והבנה מעמיקה של נפש האדם. כל ניסיון לדרג את שיריו נועד לכישלון. כל שיר הוא פנינה אמנותית, מעודנת ומרגשת בפני עצמה.

 

עמית פרידמן - סקסופון וניהול מוזיקלי
יונתן כהן - סקסופון
קטיה טובול - פסנתר
גיא לוי - בס  
שי זלמן - תופים

בחירת כרטיסים

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים