תמונת מופע: מורדי פרבר וחברים מצדיעים לפטר ורטהיימר

מורדי פרבר וחברים מצדיעים לפטר ורטהיימר

פרטי האירוע

 

מופע הצדעה מיוחד לנגן הסקסופון המדהים פטר ורטהיימר שהלך לעולמו בינואר השנה.

הערב יורכב משני חלקים, כאשר החלק הראשון יוקדש למוסיקה מקורית של מורדי פרבר, ובחלק השני הבמה תיפתח  לאורחים/חברים שיבואו לנגן ולספר סיפורים אישים שלהם עלֹ פטר.

 

ברק מורי – בס

עומרי מור – פסנתר

עופרי נחמיה –תופים

מורדי פרבר –גיטרה

 

 

 

 

מורדי פרבר נחשב לאחד מנגני הג׳אז המובילים בעולם ונמנה בין 350 נגני הגיטרה הגדולים בכל הזמנים ) ספרו של הסטוריון הגא'ז Scott Yanow  The Great Jazz Guitarists ) .

עם שיחרורו מלהקה צבאית התביע מורדי בתקופה קצרה (1980-1982) את חותמו בהסטוריה של המוסיקה בישראל בנגינתו בהופעות ואלבומים של גדולי אמני ישראל : אריק איינשטיין, שלמה ארצי, יוני רכטר,אלי מגן, מיקי גבריאלוב ,שם טוב לוי, נורית גלרון, אסתר עופרים, שלמה גרוניך ועוד רביםמורדי הוציא 5 אלבומי סולו בחברות Enja, Half Note, BFM and CBS Europe  בהם הקליט וניגן עם נגני ג׳אז ורוק הגדולים בעולם כמו: מייקל ברייקר, ג׳ק דיז׳ונט, אדי גומז,פיטר ארסקין, וויל ליי, מירוסלב ויטוס, ג׳ק ברוס ועוד רבים.

כמלחין מבוקש כתב מוזיקה לסרטים ולטלוויזיה, בין היתר לסדרות:

 Sopranos, CSI, BIG BANG THEORY, Six Feet Under, Jack Ass, The Tonight Show with Jay Leno.  ועוד

מורדי הופיע פעמים רבות במועדוני ג'אז ידועים  ובפסטיבלי ג'אז ברחבי העולם. 

רגע השיא היה כשהופיע עם מיילס דייויס על אותה במה ,בוסטון גלוב ג'אז פסטיבל ב  1989 ג׳רי לואיס 1988

עם נסיון של כ- 35 שנים כמרצה בכיר ובעל תואר פרופסור, לימד מורדי במוסדות יוקרתיים כמו אוניברסיטת ניו יורק –NYUברקלי קולג׳ Berklee Collage בבוסטון והניו סקול – New School בניו יורק .                                                                        

כיום משמש מורדי כמרצה בכיר ברימון ,כמו כן מנצל מורדי את קשריו כמקדם ומסיע לרימון ולסטודנטים עם מוסדות יוקרתים בחו"ל כמו ברקלי בוסטון ואחרים וממשיך להעביר כיתות אמן בכל העולם.

 

פטר וורטהיימר 

וירטואוז הסקסופון פטר ורטהיימר ‏:נולד ב 1948 ברומניה .בנוסף לסקסופון הוא שולט בקלרינט ובחליל ומתמחה בעיקר במוזיקת ג’אז. בוגר האקדמיה למוזיקה של בוקרשט. היה חבר בתזמורת “אלקטרקורד” המתולוגית ובתזמורת רשות השידור הרומנית. בשנת 1977 עלה לישראל, והפך במהירות לאחד מנגני הג’אז וההפקות המבוקשים בישראל. הופיע והקליט עם רשימה אינסופית של אמנים ישראלים, ביניהם, אילנית, אריק לביא, הכל עובר חביבי, שלומית אהרון, הגבעתרון, דורי בן זאב, אלון אוליארצ’יק, יוני רכטר ואחרים, כסולן גם עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית  ועם מיטב אמני הג’אז הישראלים כגון דני גוטפריד, ארהלה קמינסקי, מורטון קם, עדנה גורן, אלברט פיאמנטה ועד רבים. בשנת 1996  הלחין לכבודו המלחין והמנצח רפי קדישזון יצירה מוזיקלית בשם “קונצ’רטו לפטר ולתזמורת” ובשנת 2007 קיימה תזמורת הקאמרטה הישראלית קונצרט מיוחד לכבוד יום הולדתו ה 60. פטרהופיע כשחקן בסרטים הישראלים “סוחרי הגומי”,”תלווה לי את אשתך” ובתוכנית הטלוויזיה “פרפר נחמד”.

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים