תמונת מופע: יונתן אבישי ובן אילון

יונתן אבישי ובן אילון

שבלול
יום שישי, 19 אפריל 2024 בשעה 14:00
משך: שעה ו-15 דקות
פתיחת דלתות בשעה 12:30
מחיר 110 ₪

פרטי האירוע

פרוייקט דואו חדש של הפסנתרן יונתן אבישי ווירטואוז כלי ההקשה בן אילון.

קצב, מסורת ואלתור מחברים בין העולמות המוסיקליים של יונתן אבישי ובן אילון. שורשי הג׳אז והסווינג נטועים עמוק באדמת מערב אפריקה והיצירה המשותפת לוקחת את המאזין למסע בין מוזיקה מקורית וחדשה, גרובים עתיקים וביטוי של הרגע בין שני מוזיקאים מופלאים.

בן אילון, וירטואוז כלי הקשה, יצר לאורך השנים סגנון תיפוף אפריקאי מודרני הנקרא One Man Tribe , איתו הוא מבצע קומפוזיציות ומקצבים על מערכת תופים אפריקאית המונה כעשרה תופים. בנוסף להיותו נגן כלי הקשה מוערך, בן מנגן על כלי מיתר ממדבר הסהרה הנקרא חאלאם ) Xalam (, איתו הוא מלחין ומפיק מוזיקה מקורית בשיתוף פעולה עם מוזיקאים ממערב אפריקה.

יונתן אבישי הוא אחד מהקולות המקוריים והייחודיים בסצנת הג'אז העכשווית. איכויותיו כפסנתרן זכו להכרה עולמית בתחילת שנות האלפיים כחבר בהרכב הקאלטי Third World Love, הוא שותף קבוע בפרויקטים של החצוצרן אבישי כהן עד היום.  ב-2017 הוכתר כתגלית השנה של Jazz Magazine. אלבום השלישייה הקודם Joys And Solitudes שיצא בלייבל הנחשב ECM Records הוגדר על ידי מבקרי המגזין DownBeat כטוב וכאישי שלו. במקביל הוציא הלייבל הגרמני גם את Playing the room - אלבום משותף ליונתן ולחצוצרן אבישי כהן. בסיכומי השנה של Jazz Magazine, הוכתר יונתן אבישי כמוזיקאי הזר הטוב לשנת 2019.  סגנונו הייחודי מעניק למרכיבים המרכזיים של שפת הג'אז – הסווינג, הבלוז והאילתור - פרשנות מקורית ורעננה. יונתן הוא מספר סיפורים אמיתי שבנגינתו העדינה והמדויקת נותן תחושה שהוא מלחין את השקט ומפסל את הצליל.  בין אם זה בקונצרט, בהפקת תיאטרון או בפרויקט חינוכי, יונתן חולק בהתלהבות את תשוקתו לסאונד, למוסיקה ולסיפור שמאחוריהם. 

Yonathan Avishai Trio / "Spring Waltz"

צפה בסרטון

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים